• 28 listopada 2022

    Kiedy należy wybrać się z dzieckiem do okulisty?

    Pierwszemu badaniu wzroku dziecko jest poddawane tuż po urodzeniu. Badanie to pozwala na wczesne wykrycie wad wrodzonych i odpowednie dopasowanie leczenia. Kiedy natomiast powinna mieć miejsce druga wizyta? To zależy. Jeśli jeden lub oboje rodzice mają wadę wzroku, to dziecko warto przebadać już w pierwszym roku życia. W każdym innym wypadku, o ile nie pojawiają się niepokojące sygnały, takie jak np. mrużenie, badanie powinno się przeprowdzić przed ukończeniem trzeciego roku życia. 

    Wizyty w gabinecie okulistcznym warto planować regularnie, co około 2 lata. Dlaczego tak często? Bo nierozpoznana lub nieleczona wada wzroku może prowadzić nawet do niedowidzenia. Słaby wzrok wpływa na jakość życia, jest przyczyną problemów w nauce, powoduje spory dyskomfort. Dlatego też dzieci powinny być w tym względzie otoczone szczególną opieką. 

    W moim gabinecie dbam o dobro małych pacjentów. Stosuję nowoczesne krople, które nie szczypią i nie powodują zaburzeń widzenia przez kilka godzin po badaniu. Dysponuje sprzętem, który pozwala na przeprowadzenie pełnej i szczegółowej diagnostyki. Staram się, by wizyta w moim gabinecie była przyjemna i bezstresowa. 

    Zachęcam Państwa do szczególnej troski o wzrok waszych dzieci. To ważny aspekt, którego nie należy lekceważyć. 

Kategorie